Slider[Style1]

Style2

Style3[OneLeft]

Style3[OneRight]

Style4

Style5

Halk arasında papatya suyunun saç rengini  açtığı konuşulur.Peki papatya gerçekten saç renginizi açar mı? Ya da saçtaki renk açılmaları kalıcı mıdır?Saç rengi orta kumral ile koyu sarı arasında değişen kadınlar yaz aylarında papatya suyu sürerek saçlarının rengini güneşle birlikte sarartabilirler. Papatya suyuyla elde edilen görüntü hem son derece doğal oluyor hem de çok ekonomik. Eczane ya da kozmetik ürünleri satılan yerlerden alabileceğiniz papatyayı aktarlarda da bulmanız mümkün.


Paket halinde kurutulmuş olarak satılan papatya suyunu hazırlamak son derece basit. Paketin üstünde papatyaları kaç litrelik suyla karıştırmanız gerektiği yazıyor. Genelde paketler, 1 litreye uygun olarak hazırlanıyor.


Papatya suyu nasıl hazırlanır?


Papatyaları ve suyu bir tencereye koyup iyice kaynatın. Soğuduktan sonra süzgeçten geçirip papatya suyunu bir şişeye doldurun. Güneşe çıkmadan önce her gün hatta dilerseniz günde 2-3 defa saçlarınıza papatya suyu uygulayarak tarayın. Saçınıza papatya sürdükten sonra bir süre güneşte durup güneşin saçınıza mümkün olduğunca çok nüfuz etmesini sağlayın. Bir kaç sefer sonra saçınızın rengindeki açılmayı farkedeceksiniz.


Papatya suyu bir saç açıcı kadar etkili olmadığı için koyu renk saçların sapsarı olması gibi sonuç vermesi imkansızdır. Fakat saçınızın kendi tonundan en az 2-3 ton açılmasını sağlayarak saçınıza bir ışıltı katabilirsiniz.Ancak bu renk açılması kalcı değildir.Ayrıca koyu kestane ve siyah saçlara sahip olanlar çok fazla beklentiye girmesin.Sonuç hayal kırıklığı olabilir

«
Yeni
Sonraki Kayıt
»
Önceki
Önceki Kayıt

2 yorum:


Yukarı